Animoji özelliğini tüm iPhone’lara getiren uygulama

iPhone X‘e özel olarak tanıtılan Animoji, kısa sürede popüler olmayı başardı. Peki bu özelliği diğer iPhone’larda da kullanmak istemez miydiniz?

iPhone X’in TrueDepth kamerası sayesinde gelişmiş bir yüz takip özelliği sunan Apple, Animoji özelliğiyle gündeme oturmayı başardı. Kısa sürede karaoke versiyonu ile iyice harlanan bu durum, diğer iPhone kullanıcılar için bir parça üzücü oldu. Çünkü Apple’ın bu yeni özelliği TrueDepth teknolojisini kullandığı için iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta dahi kullanılamıyordu. Hatırlarsanız sadece Animoji için uygulama denemesi yapan bir geliştiriciden bahsetmiştik daha önce. Görünen o ki eğer biraz prensipleri “genişletirseniz” Animoji’yi tüm iPhone’lara hatta belki Android’lere dahi getirebiliyorsunuz.

MRRMRR Animoji özelliğine sahip

Hem iOS hem de Android cihazlarda yer alan MRRMRR isimli uygulama aslında bir “yüz filtresi” uygulaması. Snapchat’te de yer alan pek çok filtrenin benzerlerine yer veren uygulama iOS versiyonuna “Emoji” diye yeni bir özellik eklemiş. Emoji kısmına girdiğinizde karşınıza Apple’ın Animoji özelliği çıkıyor. Tabii Apple kadar başarılı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Ancak ön kamera yine de yüzü takip edebiliyor, mimikleri olabildiğince yansıtarak emojileri konuşturmayı mümkün kılıyor. Açıkçası özelliğin oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak orijinalinden ayırmak çok da zor değil. Yine de bu furyaya katılıp hevesini almak isteyenler için ideal. Uygulama aynı zamanda orijinali gibi iMessage desteği de sunuyor. İster uygulama içinden, ister iMessage eklentisinden videolarını kaydedip anında paylaşabiliyorsunuz.

MRRMRR’ın Android versiyonu şimdilik bu özelliğe sahip değil. Ancak yakın zamanda oraya geleceğine de şüphe yok. Ücretsiz olan uygulamayı haberin devamında indirebilirsiniz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 119 MB
  • Yükle App Store

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.