2018 Hyundai Accent’i bekleyenlere kötü haber

Tanıtımının üzerinden uzun bir zaman dilimi geçmesine karşın herhangi bir satış hamlesiyle gündeme gelmeyen 2018 Accent’i, Hyundai Türkiye’ye sorduk.

Hyundai’nin yılın ilk ayları içerisinde Kanada Otomobil Fuarı‘nda tanıtımını gerçekleştirdiği 2018 Accent, bildiğimiz gibi Türkiye’de ilgi gören fiyat/performans otomobilleri arasında. Tamamen güncellenen tasarımı, ciddi anlamda iyileştirilen kokpiti ve zengin donanımlarıyla ilk andan itibaren sizler tarafından da beğenilen yeni jenerasyon, kazandığı yeniliklerle Elantra‘yı akıllara getirmişti. Ebat olarak da ufak değişimler gözlemlendiği modelde toplam uzunluk 1,5 santimetre, aks mesafesinde 1 santimetre, toplam genişlik değeriyse 2,9 santimetrelik bir artış söz konusuydu. Yapılan değişimlerle burulma direncinde önemli iyileştirmenin yapıldığı söylenen ve özellikle viraj performansının üzerinde durulan Accent’in Türkiye’ye gelişini bekleyenleriyse kötü bir sürpriz bekliyor.

2018 Hyundai Accen’in satışı kısa vadede mümkün değil

Beşinci jenerasyonuyla sokaklara çıkacak olan modelle ilgili Hyundai Türkiye’den aldığımız bilgilere göre girilen dokuz aylık sessizliğin bir nedeni var. Tanıtımın Kanada’da yapılmasıyla aynı ortak yönü bulunan bu sebep tamamen Hyundai’nin Avrupa pazarındaki politikasından ötürü. Resmi kaynaklara göre ağırlıklı olarak Amerika pazarında kullanıcılarla buluşan Accent’i Türkiye de dahil olmak üzere 2018 yılında satışta görmemiz mümkün gözükmüyor. En yakın süreçte yeni kompakt crossover modeli Kona’yı Türkiye’ye sunmayı planlayan Hyundai, 2019 yılında bile Accent’i Avrupa pazarına sunmayabilir. Bu da planlarını ciddi anlamda eli güçlenen model üzerine yapanların başka modellere yönelmesi gerektiği anlamına geliyor. Elektronik stabilite kontrolü, araç stabilizasyon yönetimi, çekiş kontrol, otonom yapıda acil frenleme, görüş kamerası ve anahtarsız çalıştırma da donanımlarla güçlenen Accent’den gelen bu haber meraklıları gibi bizi de üzdü diyebiliriz.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.