Bitcoin baş döndürüyor: Bu kez yüzde 20 değer kaybetti

İnecek misin, çıkacak mısın? Karar ver.

Dijital para birimi Bitcoin’deki iniş çıkışlar baş döndürüyor. Çarşamba günü 11395 dolara çıkarak bugüne değinki en yüksek değerine ulaşan Bitcoin, 24 saatten kısa süre içinde yüzde 20’den fazla değer kaybederek bugün 9000 bin dolara dek geriledi. Ardından daha ufak çaplı iniş çıkışlar devam etti.

GOOGLE’DA TRUMP’TAN DAHA ÇOK ARANDI

Dün itibarıyla tam bir yıl öncesine kıyasla yüzde 1100 değeri artan Bitcoin, bugün yüzde 880 oranında değerlenmiş gözüküyordu. Kara para aklamada da kullanılmakla suçlanan, balon gibi şişip şişmediği tartışılan Bitcoin, diğer yandan her geçen gün daha fazla popülerleşiyor, anaakım yatırım dünyasında daha fazla kabul görüyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın gündemden hiç düşmemeyi başarmasına karşın geçen hafta Google’da ‘Bitcoin’ aramaları ‘Trump’ aramalarını ilk kez geçti.

BORSA VADELİ BITCOIN’E AÇILIYOR

CBOE ve CME borsalarının ardından Nasdaq da 2018 başından itibaren müşterilerinin Bitcoin özelinde vadeli işlem yapmasını sağlayacağını açıkladı. Bazı yatırımcılar, bu gelişmenin portfolyolarına Bitcoin’i eklemelerine yol açacağını söyledi. Nasdaq, CME ve CBOE’nin vadeli işlemlere izin vermesinin, dolaylı yoldan da olsa Bitcoin’in dalgalı fiyatlarının biraz daha istikrarlı hale gelmesini sağlayacağı belirtildi.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Behice Ünsal

Behice, hayattaki ilk şansında dünyadaki adaletsizlikler karşısında adaleti aradığı yerin hukuk fakültesi olmadığını deneyimledi. İkinci şansında yeşerttiği yeni jenerasyonlar yetiştirme hayali ise kadro sıkıntısına takıldı. Artık amansızca aradığı üçüncü şansı hiç bulamamaktan korkuyor. | behice.unsal@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.