‘Baykal ayakta duruyor, sandalyeye oturabiliyor’

Baykal’ın son durumu ne diyenlerden misiniz? Buyrun:

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Deniz Baykal’ın 47 gündür tedavi gördüğünü belirten Prof. Dr. İbiş, genel durumunun ve bilinçsel fonksiyonlarının iyi olduğunu söyledi.

‘GÜN BEKLİYORUZ’

“Kendisi yardımla ayakta durabiliyor, sandalyeye oturabiliyor. Baş, boyun, el, kol, bacak hareketleri bir önceki açıklamamıza göre daha iyi durumda” bilgisini veren İbiş, ”Gelecek günlerde ailenin de isteği üzerine fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulaması için Almanya’da bir merkeze gidecek. İlgili klinikten gün bekleniyor, bildirdikleri gün gidecek ve tedavisine orada devam edilecek” dedi.

‘KLİNİK TADİLATTA’

Yurt dışındaki tedavinin ne kadar süreceği sorusunu “İki ay olduğunu söylüyorlar. Durumuna göre orada değerlendirilecektir” diye yanıtlayan İbiş, tedavinin yapılacağı hastanedeki klinikte tadilat olduğunu ve onun tamamlanmasıyla Baykal’ın bu hastaneye gideceğini sözlerine ekledi.

Sputnik

Behice Ünsal

Behice, hayattaki ilk şansında dünyadaki adaletsizlikler karşısında adaleti aradığı yerin hukuk fakültesi olmadığını deneyimledi. İkinci şansında yeşerttiği yeni jenerasyonlar yetiştirme hayali ise kadro sıkıntısına takıldı. Artık amansızca aradığı üçüncü şansı hiç bulamamaktan korkuyor. | behice.unsal@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.