Lucescu: Türkiye’ye gelince kapitalizmin anlatıldığı gibi olmadığını gördüm

CNN Türk’ten Sercan Tezcanoğlu’nun aktardığına göre Lucescu, UEFA’nın dergisine bir röportaj verdi.

Teknik direktörlük yapmaya nasıl karar verdiğini anlatan Lucescu “Aslında şanssız bir olayla başladı her şey. Teknik direktör olmak gibi bir niyetim yoktu. Ancak beni buna iten bir felaket yaşandı. Bükreş’te 1977’de korkunç bir deprem oldu, binlerce insan öldü, evimiz yıkıldı” dedi.

‘TEK AMACIM ROMANYA’DAN AYRILMAKTI’

O sıralarda Dinamo Bükreş’te oynadığını söyleyen Lucescu, “Profesyonel değildik. Çok az para alıyorduk. Romanya’da komünizm vardı. Bir yandan da ekonomi üzerine kariyer yapmak için okuyordum. Tek amacım vardı: Romanya’nın dışındaki bir firmada çalışabilmek için seçilmek. Elçilik bile olurdu. Tek amacım ülkeden ayrılmaktı” diye konuştu.

‘YURT DIŞINDAKİ İLK MAÇIM TÜRKİYE’DEYDİ’

Kapitalizmle ilk tanışmasının Türkiye olduğunu belirten deneyimli direktör “Genç bir oyuncuyken yurt dışındaki ilk maçımı Türkiye’de yaptım. Türkiye’ye gidince kapitalizmin Rumen basınında anlatıldığı gibi olmadığını gözlerimle gördüm. Artık tek amacım vardım seyahat etmek, farklı kültürleri görmek, ülkeden ayrılmak” şeklinde konuştu.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.