iOS 12, yepyeni bir tasarımla gelebilir

iOS 11’in indirmeye sunulmasının ardından gözler önümüzdeki yıl yayınlanacak iOS 12’ye çevrilmiş durumda. iOS 6’dan iOS 7’ye geçişte radikal bir tasarım değişikliğine imza atan Apple’ın iOS 12’de yeni özelliklere yer vereceği konuşuluyor.

Final sürümü önümüzdeki yılın eylül ayında yayınlanması beklenen işletim sistemiyle ilgili yeni bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. iOS News And More iOS 12’de yer alması arzulanan paylaştı. iOS 12’nin yepyeni bir tasarımla gelmesini bekleniyor, işletim sisteminde aynı zamanda yeni bildirimlerin de olacağını söylüyor.

Apple bilindiği üzere iPhone X’da OLED ekran tercihinde bulunmuş ve bu sayede telefon siyahları çok daha gerçekçi sunmaya başlamıştı. Teknolojiye yakın isimler OLED ekranla birlikte iOS 11’de karanlık modunun geleceğini düşünmüştü. iOS 11’e bu özelliğin gelmemesi kafalarda soru işareti oluşmasına neden olmuştu. Yeniden tasarlanan uygulama ikonları, FaceTime grup araması ve iki farklı uygulamayı aynı anda çalıştırma gibi özelliklerin olacağı belirtiliyor.

iOS 12’de sürekli açık ekran özelliği olacak mı?

Yeni duvar kağıtlarının da yer alması beklediğimiz iOS 12’de Samsung telefonlarından alışık olduğumuz sürekli açık ekran özelliğinin de olacağı iddia ediliyor. Ekran konusunda enerji tasarrufu sağlayan OLED teknolojisi sayesinde bu özelliğin mümkün olacağı dile getiriliyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.