Louboutin ve Star Wars güçlerini birleştirdi

Christian Louboutin, Star Wars: The Last Jedi filmi için The Walt Disney Studios ve Lucasfilm ile benzersiz bir işbirliğine girdiğini duyurdu.

Daha önce Cinderella (2012) ve Maleficent (2014) filmlerinin vizyona girmesini kutlamak amacıyla Walt Disney Studios ile başarılı işbirliklerine imza atan Christian Louboutin, bu kez Star Wars destanının büyük merakla beklenen yeni filmi Star Wars: The Last Jedi için yine stüdyoyla çalıştığını duyurdu.

Bu yılın başlarında Lucasfilm tarafından San Francisco’ya davet edilen tasarımcı, Star Wars serisi için VFX ve animasyona liderlik eden yenilikçi stüdyo Industrial Light & Magic’te (ILM) ağırlandı. Burada Star Wars serisinin Başkan Yardımcısı ve İcracı Kreatif Direktörü Doug Chiang ile yapılan görüşmelerde “Nomad Shoemaker” (Göçebe Ayakkabıcı) adı verilen başyapıtın fikri doğdu. Sonuçta Christian Louboutin ve Star Wars ekiplerinin hayal gücü ve becerisiyle yaratıcı ve yenilikçi ayakkabılar ortaya çıktı.

Christian Louboutin işbirliği hakkında şunları söyledi: “Disney’in Star Wars ile ilgili olarak beni davet etmesini hiç beklemiyordum ve çok şaşırdım. Ama sürprizleri severim ve bu davet de ilgimi çekti. İlk bakışta Star Wars ile benim evrenlerim birbirinden uzak görünüyordu ama kırmızı gezegen Crait’in resimlerini görünce bağlantıyı ve neden beni düşündüklerini hemen anladım. Bir anda aklıma güçlü fikirler ve imgeler geldi.”

Filmin Los Angeles’taki prömiyerinde lanse edilen ve tasarımıyla sınırları zorlayan, 15 cm topuklu Ballerina Ultima ayakkabı için Christian Louboutin’in koleksiyonundaki stillerin yanı sıra serinin arşivleri de ilham kaynağı oldu. Christian Louboutin, bu özel ayakkabıyı tamamlamak amacıyla filmin kahramanlarından Rey (Daisy Ridley), Koramiral Amilyn Holdo (Laura Dern), Kaptan Phasma (Gwendoline Christie) ve Rose Tico’nun ( Kelly Marie Tran) ruhunu yansıtan dört özel ayakkabı daha tasarladı.

Rey (Daisy Ridley) için tasarlanan ayakkabı, filmdeki karakterin vücudunu saran şeritlerden ilham alan bilek bandı ile Jedi yeteneklerini ve taşıdığı Gücü yansıtan transparan üst yüzden oluşuyor. Stil, Rey’in ışın kılıcının rengini çağrıştıran mavi straslı topukla tamamlanıyor.

Koramiral Amilyn Holdo’nun (Laura Dern’s) ayakkabıları, kostümünün doğal uzantısı olarak drapeli bordo pelerininden ve canlandırdığı kuvvetli ve mesafeli karakterinden ilham alıyor.

Kaptan Phasma’nın (Gwendoline Christie’s) ayakkabıları, zırhının parlak gümüş deriyle temsil edilen kıvrımlarını çağrıştırırken sert ve otoriter karakterini yansıtıyor.

Rose Tico (Kelly Marie Tran) ise Christian Louboutin tarafından tasarlanan sandaletleriyle teknik ve mühendislik etkili bir kişiliği temsil ediyor. İçinde bir stiletto barındıran kalın topuk,  dirençli ruhunu koruyan bir kabuğu yansıtıyor.

Her stil, TIE Savaş Gemilerinden esinlenilen özel bir mücevherle tamamlanıyor.

Tasarımcının ve her karakteri canlandıran oyuncunun imzasını taşıyan hatıra ayakkabılar, 7-20 Aralık arasında charitybuzz.com/StarWars adresinde açık artırmaya çıkarılıyor. Satıştan elde edilecek gelirin bir kısmı Star Wars: Force for Change adına Starlight Çocuk Vakfı’na bağışlanacak. Özel tasarım ayakkabı, 9 Aralık’taki çok beklenen tanıtımının ardından açık artırmaya dahil edilecek. Lucafilm ve Disney’in yardım girişimi olan Star Wars: Force for Change, dünya çapındaki çocukların hayatını iyileştirmek ve geliştirmek için Star Wars serisinin gücünden yararlanıyor. Starlight Çocuk Vakfı, hastanelerde yatan çocuklar ve aileleri için mutluluk ve rahatlık anları yaratıyor.

Nomad Shoemaker hikayesi, filmin 9 Aralık akşamı Los Angeles’ta gerçekleşen dünya prömiyerinde kırmızı halıda Praetorian Muhafızlarının parlak kırmızı kostümlü üyeleri tarafından korunan Christian Louboutin ve ILM imzalı bu benzersiz ayakkabının görücüye çıkmasıyla devam etti. Ayakkabı için hazırlanan özel teşhirde hiper-gerçekçi bir holografik enstalasyon yer aldı. Tasarımcıya göre vizyonunu ifade etmenin en iyi yolu hologram kullanılmasıydı; yaratıcılık sihirli bir dokunuşla kombine edildi ve teknolojiyle zenginleştirildi. Louboutin’a göre, hologram serinin en ikonik görsel efektini temsil ediyor. Nomad Shoemaker’ın hikayesi, eşsiz kırmızı kristal bir vitrinin canlanırken gerçeklikle 3D animasyon arasındaki çizgiler bulanıklaştı. Bu özel yapım vitrinin içinde Christian Louboutin’ın avatarı, Couture geleneğini sembolize eden yırtık şifon bir ayakkabıyı muhteşem bir fütüristik Ballerina Ultima esintili uzay gemisine dönüştürürken tasarımcıya galakside eşlik etti.

Elle

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...