MINI’nin minimalist tasarımlı yeni logosu tanıtıldı

1960‘ların sembolü olarak görülen kült bir otomobil markası olan MINI, yeni logosunu kamuoyuna tanıttı. 2001 yılında BMW’nin bünyesine giren MINI, yeni logosuyla da dikkatleri üstüne çekiyor. Beyaz bir zemine siyah çizgilerin eşlik ettiği logo minimalist bir tasarıma sahip.

Bir önceki logoyla karşılaştırıldığında çok daha sade bir tasarım çizgisinin kullanıldığı logo, düz ve yalın bir tasarım sunuyor. Şirketin logosuna sadık kalınarak yeniden tasarlanan logoda marka logonun tam orta kısmında yer alıyor. Gölgelendirme ve gri renk tonlar yerine siyah rengin göze çarptığı logo marka kimliğini iyi bir şekilde yansıtıyor. Radikal bir tasarım değişikliği olmadığı için logoya bakıldığında fazla bir değişiklik hissedilmiyor. Şirketin basın mensuplarına gönderdiği açıklamada her ne kadar belirtilmese şirketin yeni döneminden söz ediliyor.

Tamamen elektrikli MINI otomobil yola çıkmaya hazırlanıyor

Beygir gücü veya menzil gibi teknik değerleri paylaşılmayan Elecktric Concept’te alışık olduğumuz MINI tasarım ruhundan parçalar karşımıza çıkıyor. Izgara bölümü elektrikli otomobillerde gördüğümüz kapalı formda tasarlanan konseptin geniş yapılı hava girişleri soğutma görevinin kusursuz yapılması görevini görüyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.