Close

Apple ile ‘Steve Jobs’ isimli şirket karşı karşıya geldi

Apple, Steve Jobs adlı İtalyan şirketi ile arasında devam eden telif hakkı savaşını kaybetti. Böylece iki kardeş, Apple’ın kurucusunun adını verdikleri giyim markasının isim hakkını tescillemiş oldu.

Telif hakkı savaşı, 2012 yılında Vincenzo ve Giacomo Barbato isimli iki kardeşin, Apple’ın, Jobs’ın ismini ticari marka olarak ilan etmediğini fark etmesi ve kendi markalarında kullanması ile başlamıştı.

‘J HARFİ ISIRILAMAZ’

Bu isimde bir giyim mağazası açıldığını fark eden Apple, aynı zamanda Jobs’ın adının verildiği şirketin logosunun da Apple logosunun benzeri olduğunu gerekçe göstererek konuyu yargıya taşımıştı.

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan mahkeme, logosunda “J” harfi bulunan şirketin Apple logosuyla benzerlik taşımadığını ve ayrıca “J” harfinin elma gibi ısırılamayacağından dolayı logoyu yarık J harfi olarak kabul ettiğini söyleyerek, iki kardeşin markasını onayladı.

Sputnik

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.