iPhone SE2 kablosuz şarj özelliği ile gelecek

Şu aralar teknoloji gündemini en çok meşgul eden konulardan birisi de yeni bir SE modelinin gelip gelmeyeceği. Bazı söylentilere göre iPhone SE2 modeli çoktan üretim bandına girmiş durumda. İddialara göre Apple yeni SE modelini Mart ayında satışa sunacak.

Apple’ın uygun fiyatlı modeli SE, satışa sunulalı uzun süre oldu. Doğal olarak artık yeni bir SE modelinin gelmesi kimseyi şaşırtmayacaktır. Şimdiye kadar ortaya atılan söylentilerde, iPhone SE2 modelinin, iPhone X benzeri bir tasarıma sahip olacağı iddia edilmişti. Yani yeni SE modeli de uçtan uca ekran teknolojisi ile gelebilir. Elbette iPhone X’in fark yaratan özellikleri TrueDepth sistemi ve FaceID, yeni SE’de bulunmayacak.

iPhone SE2’nin en ayırt edici özelliği ise kablosuz şarj özelliği ile gelecek olması. Doğal olarak böyle bir özellik ile gelecek olursa, SE2’nin arka paneli de plastik değil cam olacaktır. Haliyle bu durum telefonun fiyat olarak biraz daha üst seviyelere çıkmasına neden olabilir.

Şimdilik kulislerde dolaşan dedikodulara göre, iPhone SE2 400 dolar civarında bir etikete sahip olacak. Bu da cihazın iPhone X’in yarı fiyatından bile ucuz olacağı anlamına geliyor.

Muhtemelen SE2 ülkemizde de 2500-3000TL arasında satışa sunulacaktır. Tabi SE2’nin varlığına dair somut bir belge olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Şimdilik gözler Apple’a çevrilmiş durumda.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...