Bill Gates ve Roger Federer yardım maçı yapacak

Her ne kadar Bill Gates‘i bilgisayarla haşır neşir bir milyarder olarak bilsek de Microsoft‘un kurucu ortağı, yardım amacıyla organize edilen programda İsviçre tenis yıldızı Roger Federer ile tenis kortunu paylaşacak.

Afrikalı çocuklar için Federer ve Bill Gates karşı karşıya

Bill Gates, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Roger‘ın yaptığından çok daha fazla Grand Slam unvanına sahip olabileceğinden eminim ancak tüm çocukların birinci sınıf bir eğitimi hak ettiğine dair inancı birlikte paylaşıyoruz” diyerek şunları ekledi: “Afrika’daki çocuklara yönelik yardım amaçlı yapılacak olan maç bu olayın gerçekleşmesini sağlamanın eğlenceli bir yolu olacaktır.”

Federer’in teknik direktörü, Bill Gates‘e önemli bir dolap seçimi de dahil olmak üzere yoğun bir eğitim veriyor. Bill Gates, güzel bir amaç uğruna bir tenis efsanesine dönüştürülecek gibi görünüyor.

Etkinlik, 5 Mart‘ta, California‘daki SAP Center‘da gerçekleşecek.”Match for Africa 5” adlı etkinlikte elde edilecek gelir, Afrika‘daki çocukların eğitiminde kullanılmak üzere para toplayan Roger Federer Foundation adlı yardım kuruluşuna aktarılacak.

Shiftdelete