Bir roman kaç günde yazılır?

Hyperallergic sitesinde derlenen ve emeğe saygıyı bir kez daha hatırlatacak bir içerikte, dünyadaki en popüler romanların kaç günde yazıldığı bilgisi paylaşılmış.

Yazıda, 30 dünya klasiği romanın kaç günde yazıldığına dair şaşırtıcı bilgiler mevcut. Mesela en kısa süren roman “Çizgili Pijamalı Çocuk”, 2,5 günde; en çok vakit alan “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesi 16 yılda, “Çavdar Tarlasında Çocuklar” 10 yılda, “Sefiller” ise 12 yılda yazılmış.

Kitapları okurken bazen sıkılıp bir köşeye atarız; zaman zaman sayfalarda neler anlatılıyor anlamayız. Zamana ve emeğe değer verilmeyen bu yüzyılda, her kitap elde, gözde, akılda ve kalpte yer bulsa ne güzel olurdu.

nolmus.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...