Turkcell: Whatsapp bizi 3 kez kopyaladı

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu; gerçekleştirdikleri yerli girişimlerden bahsederek, Whatsapp’ın kendi uygulamalarını kopyaladığını söyledi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, AA’ya verdiği röportajda firma olarak gerçekleştirdikleri girişimlerden bahsetti. Firma olarak 3 yıldır bir dönüşüm içerinde olduklarını söyleyen Terzioğlu, yerli arama motoru Yaani’nin 3.5 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

Yerli olduğu için değil, gerçekten en iyisi olduğu için kullanılsın diyen Terzioğlu, Spotify’a rakip olarak çıkan Fizy ve Whatsapp’a rakip olarak çıkan Bip’i bu amaçla geliştirdiklerini söyledi.

Google, Whatsapp ve Snapchat için “kağıttan kaplan” benzetmesi yapan Kaan Terzioğlu, Whatsapp’ın Turkcell’in mesajlaşma uygulaması Bip’i 3 kere kopyaladığını söyledi.

Anlık konum paylaşımı, bas konuş ve video görüşme özelliklerini Whatsapp’tan önce kendi uygulamalarında sunduklarını belirten Terzioğlu hali hazırda bulunan ve gelecekte eklenecek bir çok özelliğin henüz Dünya’da olmadığını söyledi.

Bip’e gelecek dönemlerde para gönderme, iki telefon numarası tanımlama gibi özelliklerin geleceğini söyleyen Terzioğlu, “Dolayısıyla WhatsApp’ı daha çok koşturacağız arkamızdan.” dedi.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...