85 tesisatçı taşıyan uçak, tuvaleti bozulunca geri döndü

Norveç’in başkenti Oslo’dan Almanya’nın Münih şehrine, Rorkjop firmasında çalışan 85 tesisatçıyı taşıyan Norveç Havayolları’na ait uçak, tuvalet arızası nedeniyle geri dönmek zorunda kaldı. Tesisatçıların, dışarıdan müdahale gerektirdiği için tuvaletteki sounu çözemediği kaydedildi.

Rorkjop CEO’su Frank Olsen, tuvaletteki sorunun ancak uçağın dışından yapılabilecek olan bir müdahale ile giderilebileceğini, bu yüzden her ne kadar uçakta bu işten anlayan çok sayıda yolcu bulunsa da kimsenin yardımcı olamadığını söyledi. Olsen, “Tuvaleti tamir etmeyi çok isterdik. Ama ancak dışarıdan çözülebilecek bir sorundu. Biz de 10.000 metre irtifada bir personelimizi tehlikeye atmak istemedik” dedi.

Olsen, uçak rotasını değiştirip geri dönerken kabinde güzel bir atmosfer olduğunu, herkesin ortaya çıkan komik duruma güldüğünü de söyledi. Uçak Oslo’nun Gardermoen Havalimanı’na indikten sonra bakım ekipleri tuvaleti tamir etmeyi başardı.

T24

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Merve Deniz

Serinletici'ye ismini veren serinletici ve viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında fortfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor. | merve.deniz@serinletici.com

You may also like...