WhatsApp artık Apple CarPlay’de kullanılabilecek

Apple’ın araç içi bağlantı sistemi CarPlay’e anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp da eklendi. Hollanda merkezli teknoloji bloğu iCulture’da yer alan habere göre, WhatsApp’ın son güncellemesinde CarPlay’i destekleyen özellik de yer aldı.

CarPlay entegrasyonu sayesinde kullanıcı araçtayken WhastApp’tan bir mesaj alırsa Siri bunu bildirecek ve gelen iletiyi sesli okumayı önerecek.

Kullanıcılar mesajı dinlemenin yanı sıra mesaj da yazdırabilecek. Alıcının isminin söylenmesinin ardından yazdırılan mesaj gönderilmeden önce Siri tarafından yüksek sesle okunacak. Böylelikle gerekiyorsa metinde düzeltme yapılabilecek.

Entegrasyonun tek dezavantajı ise belirli bir ileti dizisini bulmak için mesajlar içinde arama yapılmasına izin vermemesi.

Belirli araç modellerinden bulunan Apple CarPlay, iPhone kullanıcılarına yol tarifi alma, arama yapma, mesaj alıp gönderme ve müzik dinleme imkanı sağlıyor. Siri’nin sesle denetim özelliğiyle kontrol edilebilen CarPlay bazı araçlarda dokunmatik ekran üzerinden de kullanılabiliyor.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.