F1: Renault, mavi-sarı renge geri mi dönüyor?

Renault’nun yeni sezonda eski dönemlerde kullandığı mavi-sarı renk kombinasyonuna dönebileceği iddia edildi.

2016 yılında Formula 1’e geri dönen Renault, ilk yılında sarı ağırlıklı bir renk düzeniyle yarışmayı seçmişti.

Bu yıl yeni sponsorlarla birlikte aracın tasarımıyla ilgili çeşitli değişiklikler yapılırken, taraftarların beklentilerine rağmen sarı/siyah renk kombinasyonu kullanılmaya başlandı.

Takım patronu Cyril Abiteboul, geçtiğimiz yıl verdiği demeçte Renault’nun yeniden mavi renge dönebileceğini söylemiş ve Renault e.dams Formula E takımının mavi renkteki aracını örnek göstermişti.

Carlos Sainz’ın gelişiyle birlikte çeşitli sponsorlar da yeni sezonda Renault’a geçmeye hazırlanıyor. Bunların başında İspanyol pilotu destekleyen Estrella Galicia geliyor.

Fransız basınında yer alan haberlere yeni ortaklıklarla birlikte, 2018 sezonunda ağırlıklı olarak mavi ve sarı renklerden oluşan bir renk kombinasyonu kullanabilir.

Haberde bu konudaki kesin kararın henüz verilmediği ancak renk düzeninde bazı sürprizler olmasına kesin gözüyle bakıldığına yer verildi.

Renault’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, son şampiyonluğu sarı-mavi renkleriyle alan Renault içerisinde yeni bir heyecan yaratabileceği düşünülüyor.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...