Minardi: Raikkonen, Vettel istediği için Ferrari’de kaldı

Efsanevi Minardi takımının sahibi Giancarlo Minardi, Kimi Raikkonen’in istikrarlı bir sürüş çıkartmadığını ve Sebastian Vettel sayesinde takımda kaldığını düşünüyor.

Vettel 2017 sezonu boyunca 4 pole pozisyonu alırken, Raikkonen sadece Monaco GP’sinde pole pozisyonu alabildi. Alman pilotun 5 zaferine karşılık, Fin pilot galibiyet alma başarısı gösteremedi.

Podyumlarda Vettel’in Raikkonen’e 13’e 7 üstünlüğü bulunurken, Alman pilot sezon boyunca takım arkadaşından 112 puan daha fazla aldı.

Giancarlo Minardi, Raikkonen’in sezon boyunca istikrarsız bir görüntü çizdiğini söylerken, Ferrari’nin şampiyon olabilmek için iki güçlü sürücüye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Minardi, “Bizi ilginç bir sezon bekliyor. Bazı pilotların sözleşmesi bitiyor ve yeni sözleşme için iyi bir izlenim bırakmak için her şeyi yapacaklar.”

“Bana göre Raikkonen’in Ferrari’de kalmasının temel sebebi Vettel. Sezona bakarsanız yeterince istikrarlı değildi ancak Vettel onun takımda kalması konusunda ısrarcıydı.”

“Ferrari, eğer Mercedes’i yeni şampiyon olabilmek istiyorsa güçlü ve istikrarlı iki pilota sahip olmalı. Şu anda buna sahip olduklarını düşünmüyorum.” dedi.

İtalyan patronu, Alonso’nun da McLaren’daki son sezonunu geçireceğine inanıyor.

“Muhtemelen Fernando’nun McLaren’daki son sezonu olacak. Honda motoruyla acı dolu üç sezonunun ardından Renault motoru kullanacak ve yeniden zorlayabilecek.”

“Küçük takımların neler yaptığını görmek de ilginç olacak. Sauber’in ve özellikle Charles Leclerc’in neler yapabileceğini gerçekten çok merak ediyorum.”

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...