F1’de grid kızları yerine grid çocukları

FIFA’nın UNICEF ile anlaşması uyarınca futbolcuların seremoniye çocuklarla birlikte çıkmasını çağrıştırır şekilde Formula 1’de grid kızlarının yerini grid çocuklarının alacağı açıklandı.

​Buna göre motor sporları kulüplerinde rol alan ve karting yarışlarına katılan çocuklarla gençler, 2018-19 sezonunda start sinyalinin beklendiği alanda pilotlara eşlik edecek.

FIA İLE F1’İN ORTAK KARARI

Kararın, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) ile F1’in sahiplerinin ortak girişimi olduğu belirtildi.

LİYAKATA GÖRE YA DA ÇEKİLİŞLE

F1’in açıklamasına göre kulüpler bünyelerinden hangi çocukları F1’e göndereceklerini liyakata göre ya da çekilişle belirleyecek. Her Grand Prix’de gridde dünyanın en iyi 20 sürücüsüne eşlik edecek çocuklarla birlikte aileleri de davet edilecek. Böylece çocuklar aileleriyle birlikte en sıradışı yarışın en heyecan verici anlarına bire bir tanıklık edecek.

YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK

​Takımların grid kızları, pilotların isimlerinin yazılı olduğu tabelalar tutmalarının yanısıra ilk üçe giren pilotlarla birlikte podyuma da çıkıyordu.

FIA Başkanı Jean Todt ise ”Grid çocukları uygulaması, sporumuzun gelecekteki şampiyonlarına kahramanlarının yanında durma fırsatı sunacak” dedi.

F1 Ticari Operasyonlar İdari Direktörü Sean Bratches, ”Formula 1 kahramanlarının yeni kuşaklarına esin vermenin bundan daha iyi bir yolu olabilir mi” diye konuştu.

YENİ SAHİPLE BİRLİKTE KURALLAR DEĞİŞİYOR

F1’in ticari haklarını 40 yıllık patronu Bernie Ecclestone’dan Ocak 2017’de satın alan Liberty Media isimli şirketin, oyunun değilse de, şovun kurallarını değiştirmeye başladığı belirtiliyor.

Yeni sezon 25 Mart’ta Avustralya Grand Prix’si ile başlayacak.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.