4 adımda ilişkinize heyecan katın

Üzerinden zaman geçtikçe ilişkinizde bazı şeyler silinebilir ya da eski heyecanı bir türlü yakalayamayabilirsiniz. Bazen kötü giden ya da ilerlemeyen şeylere, küçük müdahalelerde bulunarak ve yeni sayfalar açarak işleri istediğiniz noktaya doğru ilerletebilirsiniz.

Bu küçük tavsiyeler, partnerinizle geçirdiğiniz vakitlerin kalitesini artıracak ve çok daha huzurlu bir ilişki yaşamanıza yardımcı olacak.Monotonlaşan ilişkinize renk katmak ve aşka daha fazla eğlence katmak için bu 4 tavsiyeyi değerlendirmelisiniz:

1- Dans edin

tumblr_o8s54nYuGB1udqbqpo1_1280

Dans, çiftleri birbirine bağlayan en güzel şeylerden birisi. Dans aktivitelerini düzenli bir hale getirebilir ve beraber bir dans kursuna yazılabilirsiniz. Sevgilinizle bu aktiviteye zaman ayıramıyorsanız, dans öğrenmenize yardım eden DVDlerden alıp, evde pratik yapabilirsiniz. Dansa biraz alıştıktan sonra keyfini çıkarmaya başlayacaksınız.

2- Beraber aşk romanı okuyun

Aşk romanları kolay okunur ve gerçekten kafanızı fazla yormaz. Tabii ki sevgilinizin de öyle. Ancak, birlikte romantik ya da ateşli bir şeyler okumak, her ikinizin de kafasında yeni şeyler canlanmasına ve fantezi dünyanızın genişlemesine yardımcı olabilir.

3- Birlikte kısa seyahatlere çıkın

Uzun uzadıya planlar yapıp, uçak saatlerini kovalarken kavgaya tutuşmaktansa, yakın yerleri yeniden keşfetmeye başlamalısınız. Kısıtlı zamanlarınızda makul planlar yaparak, günübirlik aktivitelere yönelebilirsiniz. Böylesi onu hem fiziki hem de mental olarak daha az yoracak ve kaytarmak için bahanesi kalmayacaktır.

4- Beraber yemek yapın

Her akşam dışarıda yemek yemeye elbette bütçeniz bir yere kadar elverecektir. Bu baş başa romantik yemekleri evinize taşıyarak, birlikte yemek yapmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu defalarca yeniden keşfedebilirsiniz. Eğer sevgiliniz mutfakta inanılmaz bir sakarsa ve elinden hiçbir iş gelmiyorsa, ona küçük ve kolay görevler vermeyi tercih edin. Böylece konudan kopmayacaktır. Unutmayın ki birlikte yemek yapmak, her ikiniz için de baştan çıkarıcı bir etki olabilir. Mutfak her daim güzel ve sürprizlere açıktır.

Marie Claire

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.