Çiçeklerin görünmeyen ışıltıları

Fotoğrafçı Craig Burrows, bazı bitkiler, hayvanlar ve çeşitli nesnelerde bulunan floresanı uyarmak için yüksek yoğunluklu UV ışıkları kullanan mor ötesi ışığa neden olanr flüoresanı görünür kılan eşsiz bir fotoğraf metodu keşfetti.

Burrows, çiçeklere odaklanmayı seçer ve böylece yeşim çiçekleri, papatyalar ve içten parıltılı gibi görünen süslü çiçeklerin renkli canlı açıklamalarını oluşturur. Craig Burrows, en iyisini elde etmek için elinden gelen en karanlık ortamda çalıştı.

Çiçekler her gün güneş ışınlarına maruz kaldıklarında, kendi ışıltılarını karşılık olarak bırakıyorlar ve görebildiğimiz güneş ışığı sınırlı durumda. Aslında bu fotoğraflar her zaman gördüğümüz bir şeyi yakalar.

Sanatçının eserlerine web sitesinden ulaşabilirsiniz.

icmimarlikdergisi.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...