Yapay zeka ile sarı robot kapıları açıyor

Boston Dynamics’in paylaştığı son videoda, yeni geliştirilen bir robot, kapıyı tanımlıyor, arkadaşı da açıyor.

Yapay zeka ve robot teknolojileri korkutucu bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Giderek daha da yetenekli hale gelen robotlar, izleyenleri şaşkına çeviriyor.

Daha önce de yayınladığı bir çok video ile adından bahsettiren Boston Dynamics, Youtube kanalında yeni bir video daha yayınladı.

Bu videoda, sarı bir robot geliyor ve kapıyı tanımlıyor. Daha sonra ise sırtında bir aparat olan diğer robot gelerek kapıyı açıyor. Engeli aşan ikili, giderken kapıyı arkadan kapatmayı da ihmal etmiyor.

İzleyenleri dehşete düşürmesinin sebebi ise, geliştirilen bu teknolojinin kötü amaçlar için kullanılması ya da kontrolden çıkması.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...