İlişkilerin en saf hali resmedildi

Fransız illüstratör ve karikatürist Marion Fayolle usta bir çizer. Konuşma balonlarına, çizilen sahnenin arka planını öğrenmeye gerek kalmadan çizimlerini bir şiir gibi okuyabildiğiniz isimlerden kendisi.

Son olarak işlerini bir araya getirdiği “In Pieces” adlı kitabıyla isminden söz ettiren sanatçının çizgileri ve sahneleri o kadar temiz ki… Sanki bir şeyler okurken, dinlerken, izlerken o ilk saniyelerde çalışır pozisyona getirdiğimiz “kalite filtresi” burada çalışmaya gerek duymuyor. Çizimlerin arkasındaki katıksız duygular direkt beyinde gerekli bölüme ulaşıyor ve kısa sürede bazı hormonları harekete geçiriyor.

İlişkilerdeki o karmaşık, en kendine has anları Marion’un kaleminden görünce yürek de beyin de “Hoppalaa” diyor.

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 1

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 2

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 3

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 4

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 6

Marion Fayolle in pieces illustrasyon cizim kitap 5nolmus.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: