Chris Bosh, NBA’e dönmek istiyor

Kan pıhtılaşması teşhisi ile 2 yıldır basketbol oynayamayan eski Miami Heat oyuncusu Chris Bosh, parkelere dönmeyi amaçlıyor. Son olarak 2016’da Miami Heat’in kadrosunda olan, Doğu Konferansı ekibi ile 2011-12 ve 12-13 sezonlarında şampiyonluk da yaşayan Chris Bosh, tekrar basketbol oynama arzusunda.

Kanındaki pıhtılaşma sebebi ile basketbol hayatını durdurmak zorunda olan ve bir süre hayati tehlikesi bulunduğu için hastanede tedav, gören Bosh, ESPN’e verdiği röportajda pozitif açıklamalarda bulundu. Spor salonunda fitness çalışmalarına devam ettiğini ve basketbol da oynadığını belirten 33 yaşındaki oyuncu, “Hayatımı tehlikeye sokacak bir durumda olmayacağım. Eğer parkelere dönersem, benim için endişelenmenize gerek kalmayacaktır çünkü hayatımı riske edecek hiçbir şeyi yapmayacağım.” dedi.

Kariyerinde 893 maça çıkan uzun forvet, 19.2 sayı ve 8.5 ribaund kariyer ortalamaları tutturdu.

Eurosport Türkiye

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: