Kedi şehrine hoş geldiniz!

A Cat Thing tarafından tasarlanan Cat City, kediler için modüler kutulardan oluşan bir şehir. Amaçları modern bir yaşam ortamına uyabilecek yaratıcı, şık ve uyumlu tasarım yapmaktı.

Tasarımcılar kedilerin oynayacakları küçük yapılarda, atlamak, gizlemek, dinlenmek, farklı alanlardan sürünerek aklına gelebilecekleri her şeyi yapabilecekleri eğlenceli bir mekan yaratmak istiyorlardı.

Prefabrik binalar ve Lego’dan esinlenerek üretilen ve oda, oturma odası, balkon, rampa ile tanımlanan dört modüldür. Birlikte kullanılabilir, dönüştürülebilir ve genişletilebilirler.

Bu modülasyon, bir kedinin hayal edebileceği her tür mikro yapı oluşturmada tam bir özgürlük sağlar. Basit geometrik form ve grafik baskıyla minimalist tasarımıyla yaşam alanımızdaki modern mobilyalara ve iç mekan tasarımına uyum sağlayabilir.

Tasarımcılar karmaşık talimatlardan kaçınmış ve tüm montaj sürecini olabildiğince kolay tutmuştur.

Sürdürülebilirlik, Tayvanlı grubun tasarımları için de önemli bir konudur. Bu nedenle tüm ürünler ve ambalajlar geri dönüşümlü yapıldı.

icmimarlikdergisi.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: