Ferrari, 2018 F1 aracı SF71H’yi tanıttı

Scuderia Ferrari, 2018 Formula 1 sezonunda mücadele edeceği yeni aracını bugün düzenlediği lansman ile tanıttı.

2017 Formula 1 sezonun oldukça güçlü olan ancak şanssız geçirdiği bir dönemin ardından şampiyonluğu sezon sonu gelmeden Mercedes’e kaptıran Ferrari, büyük umutlar beslediği 2018 aracını bugün tanıttı.

2018’de Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’le yarışmaya devam edecek olan Ferrari, yeni aracın adını SF71H olarak adlandırdı.

Ferrari SF71H’nin dingil mesafesinin geçen seneden uzun olduğu açıklandı. Kurallar gereği köpek balığı yüzgeci kaldırılırken halo araca eklenmiş durumda. Bunun yanında Ferrari, geçen seneki sidepod tasarımını daha da agresifleştirmiş gibi görünüyor. Kırmızı renk baskınlığını sürdürürken araca daha önce de haberlerde belirttiğimiz üzere gri renk eklenmiş durumda.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...