Ed Sheeran yılın rekorunu kırdı

İngiliz şarkı yazarı ve yorumcusu Ed Sheeran, 2017 Mart’ında çıkan “Divide” albümüyle yılın en çok satan şarkıcısı oldu. İkinci sırada Drake yer alırken onu Taylor Swift takip etti.

Ed Sheeran’ın, Mart 2017’de piyasaya çıkan “Divide” albümü ile geçen yıl Kanadalı rapçi Drake’i koltuğundan ederek dünyanın en çok satan müzisyeni olduğu açıklandı. Uluslararası Fonografi Endüstrisi Federasyonu (IFPI) tarafından pazartesi günü Londra’da yapılan açıklamada, “Shape of You” ve “Perfect” single’larını içeren ve dünya çapında milyonlarca kopya satan albümün 36 ülkede “multi platin” olduğu belirtildi. IFPI, bir sanatçının aynı yıl hem “en çok satan albüm” hem de “yılın single’ı” başarılarına erişmesinin bir ilk olduğunu söyledi.

Ed Sheeran’ın plak şirketi Warner Music Group yaptığı açıklamada, “Ed gerçekten muhteşem bir şarkı yazarı ve vokalist, hikaye anlatma ve insanlara hissettirme kabiliyeti de onu diğer sanatçılardan ayırıyor” dedi. Drake’in albümü “More Life” 2017 yılının başarı listesinde ikinci sırada gelirken, Taylor Swift’in “Reputation” albümü ise kasım ayında yayınlanmasına rağmen üçüncü sırada yer aldı.

Cosmopolitan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.