Ciddi bir ilişkinin sırrı nedir?

Beraber dışarı çıkıyorsunuz, hafta sonlarını birlikte geçiriyorsunuz, eğleniyorsunuz… Her şey olması gibi. Ama ilişkinin boyutları ve adı konusunda bir belirsizlik konusu. Kafanın bir yerlerinde “biz şimdi ne olduk” sorusu çınlayıp duruyor. Yaptığınız şey “beraber güzel vakit geçiriyoruz işte” olarak açıklanabilecek bir şey mi, yoksa ciddi bir ilişkide misiniz?

amor-cafe

İngiltere’de gerçekleştirilen bir anket tam da bu sorunun yanıtını sunuyor. 6 bin insanın katıldığı ankette insanlara ilişkilerine dair birtakım sorular yöneltildi. Bu sorular arasında, “ciddi bir ilişkinin tanımı” da bulunuyordu.

Ciddi bir ilişkiyi ciddi kılan şey olarak beliren yanıt çok açık: Meseleler hakkında konuşmak. Ankete göre, katılımcı çiftlerin yarısı, ilişkiyi ciddi kılan şeyin problemleri paylaşmak olduğu kanısında birleşiyor. Bu yanıtlar öylesine ön planda ki, “evlilik” yanıtını bile geride bırakıyor.

Evli olsan bile, eğer sorunlarını partnerinle paylaşmıyorsan, hala katetmen gereken yollar var demektir. İlk bakışta saçma gelse bile bu bulgunun bir mantığı var. Çünkü mutlu evlilikler ve mutlu ilişkiler, partnerlerin hayatlarındaki iyi ve kötü gelişmeleri birbirleriyle paylaşmaları ile kurulabiliyor.

Bir sonraki sefer partnerin sana saçma gelebilecek dertlerinden şikayet etmeye başladığında “öf yine başladı” demek yerine, bu duruma pozitif yaklaşmaya gayret etmelisin. Çünkü gerçekte sizi bir araya getiren şey, aslında bu ufak problemleri birbirinizle paylaşabiliyor oluşunuz.

Women’s Health

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.