Kaybedenler Kulübü yolda!

Erol Egemen’in kim olduğunu hala merak ediyorsanız… “Standarttan”ayrılmadıysanız…Beşiktaş’taki Beşiktaş İskelesi mi Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi mi diye soruyorsanız… Sizi çok sevindirecek bir haberimiz var! 1996 ve 2001 yılı arasında Kent FM’de düzene karşı gelen radyo programı Kaybedenler Kulübünün hikayesini anlatan filmin ikincisi geliyor.

Bu Cuma, 16 Mart’ta vizyona girecek olan Kaybedenler Kulübü Yolda, 2010 yapımı Kaybedenler Kulübü’nün devamı. Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk yaptıkları radyo programı ile bir neslin hayatlarına dokunmuştu. Programda konuşulanlar, insanların sohbetlerine konu oluyordu. Dönemin kurallarına ve sansürlerine karşı gelen radyo programının konu olduğu film herkes tarafından defalarca izlendi. Nejat İşler ve Yiğit Özşener’in başrol oynadığı Kaybedenler Kulübü felsefik replikleri, eğlenceli sahneleri, duygusal sorgulamaları ile yıllarca dillerden düşmedi.

Çoğu filmin devamı ilklerin yerini tutmasa da Kaybedenler Kulübü bu düşünceyi yıkacağa benziyor. Birçok insanın tekrar tekrar izlediği filmin ikincisinin çıkacağı haberi, Kaybedenler Kulübü hayranlarını çok sevindirmişti. Vizyon tarihi iple çekilirken, yeni filmin fragmanı sosyal medyada defalarca paylaşıldı.

kaybedenler kulübü yolda ile ilgili görsel sonucu

Mete Avunduk ve Kaan Çaydamlı’yı, Yiğit Özşener ve Nejat İşler’den daha iyi canlandırabilecek oyuncular düşünemiyoruz! Kaan ve Mete’nin kalabalık bir grup ile Olimpos’a gittikleri tatilden motor ile İstanbul’a döndükleri yolculuğu konu alan filmin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstleniyor. Rıza Kocaoğlu ve Şafak Başkaya gibi ilk filmin isimleri geri dönerken, Hande Doğandemir, Merve Çağıran ve Sarp Akkaya kadroya dahil olan yeni oyuncular arasında.

Müzikleri, replikleri ve hikayesi ile içinize işleyecek film, art arda izlemekten sıkılmayacağınız film listenize dahil olmaya geliyor! O zaman… “İyi geceler sayın dinleyenler, burası Kaybedenler Kulübü!”

Elle

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.