İç güzellik mi, dış güzellik mi?

16 ülkede 18-65 yaş arası yaklaşık sekiz bin kadına bu soruyu yönelten Allergan, “İç güzellik mi, dış güzellik mi?” sorusunun cevabı olarak ‘dış güzellik’ yanıtını aldı.

Yıllardır tartışma konusu olan bu sorunun cevabında “Önemli olan iç güzelliktir” yanıtını duyarız. Allergan araştırmalarına göre kadınlar artık fiziksel olarak daha iyi görünmenin iç güzellikten daha önemli olduğunu düşünüyor. Allergan’ın yaptığı “Küresel Estetik Trendleri” araştırmasına göre 16 ülke arasında Türkiye, dış güzelliğe önem veren ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Türkiye’de kadınların yüzde 52’si dış güzelliğe, 27’si ise iç güzelliğe önem veriyor. Güney Kore, Meksika, Fransa, Brezilya, Tayland, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya kadınları da Türk kadınları gibi dış güzelliğe önem veren ülkeler arasında yer alıyor.

Cosmopolitan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.