Skoda Vision X

Škoda’nın model gamı genişlemeye devam edecekmiş gibi görünüyor. Şu sıralar başarılı satış adetlerine sahip olan SUV modellerinin sayısını artıracak olan Çek üreticinin B segmentinde sunacağı SUV aracının konsepti Cenevre’de tanıtıldı.

Markanın son dönemde modellerine uyguladığı köşeli tasarım detaylarına sahip olan otomobilde çift katlı LED farlar, düşük bir ön pankur, hemzemin kapı kolları, 20 inç çaplı jantlar, LED stoplar ve kontrast renkli tavan gibi dokunuşlar bulunuyor.

İç mekanda daha da fütüsitik bir tasarım anlayışı edinen konseptin iki kollu direksiyon simidinin arkasında dijital gösterge paneli yer alıyor. Havada duran kapı çekecekleri ve başarılı yan desteklere sahip koltukların tasarımları da bu bölümü farklı kılan detaylar arasında yer alıyor.

Kaputu altında turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli motor bulunduran Vision X’i benzin veya doğal gazla çalıştırma olanağı sunuluyor. İkinci seçenekte 130 beygir güç, 200 Nm tork üretebilen model elektrik motorlarına da sahip olduğundan bir hibrit. 0’dan 100 km/s sürate 9.3 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum sürati 200 km. Ayrıca istenen durumlarda araç önden, arkadan veya dört tekerlekten çekişli olabiliyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.