Starbucks’tan kahve ve kitap kombinasyonu

Starbucks’ın Tokyo’da yer alan pop-up mağazası Japonyalı tasarım stüdyosu Nendo tarafından, kütüphane gibi tasarlanmış. Müşterilerin siparişlerini kitap seçimi üzerinden yaptığı oldukça enteresan.

Müşterilerin, kütüphane mantığından seçim yaptığı kahveleri, raflarda bulunan 9 farklı renkte kodlanmış espresso kahvelerden seçiyor. Müşteriler, mekanda gezinerek, dilediği kahve kitabını seçip kendi damağına uygun kahveyi seçiyor.

İçerisinde, koruma kağıdı, içecek ebadı gibi bilgilerin yer aldığı kitaplar, aynı zamanda müşterilerin, kendi kupalarını tasarlamaları için seçenek sunuyor. Tasarım ofisi, kitaplar ve kahvelerin eşleştiği bu tasarımı günümüzde herkesin hayatında önemli iki parça olan okumak ve kahvenin kombine edildiğini belirtiyor.

Tasarım ofisi Nendo ve Tasarımcısı Oki Sato olan mekan Omotesando ‘ da Eylül ayından inşaatına başlanıp 3 haftada tamamlanmış.

Kahve sektörünün, kahve demleme çeşitlerinin popüler olduğu günümüzde, fast bar ‘larına alışkın olduğumuz Starbucks’ın bu içerisinde saatlerce vakit geçirebileceğiniz kütüphanesini oldukça beğendik. Kahve ve kitap kombinasyonu değişik!

icmimarlikdergisi.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.