Letonya’da, Hitler popülerlikte Harry Potter’i geçti

Adolf Hitler, Letonya’nın en popüler kitap portalı iBook’taki ‘En çok ilgi çeken kitaplar’ listesinde, JK Rowling’i geride bırakarak zirvede yer aldı.

Letonya’da, Hitler’in ‘Mein Kampf’ı son bir haftanın lideriyken JK Rowling’in ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’ dokuzuncu oldu.

Aylık sıralamada Hitler’in kitabı, erotik romanın ardından ikinci sırada yer alırken, Stephen Hawking’in ‘Zamanın Kısa Tarihi’ dördüncü sırada yer bulabildi.

‘Mein Kampf’, 1995’te Letoncaya tercüme edilmişti.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Merve Deniz

Serinletici'ye ismini veren serinletici ve viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında fortfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor. | merve.deniz@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.