Close

Elon Musk’tan yapay zeka belgeseli önerisi

Günümüz teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Elon Musk, yapay zekanın ne olduğunu kavrayabilmemiz için bir belgesel önerisinde bulundu. Do You Trust This Computer? adındaki belgesel film, yapay zeka ile ilgili merak edilen birçok şeyi de içerisinde barındırıyor.

Elon Musk yapay zekanın anlaşılmasını istiyor

Hatırlarsanız bundan bir yıl kadar önce yapay zekanın tehlikeleri konusunda insanlığı uyaran Musk, bu düşüncesini savunmaya devam ediyor. İnsanların başına gelebilecek en iyi ve aynı zamanda da en kötü şey olacağını iddia ettiği yapay zekanın herkes tarafından tam anlamıyla anlaşılması gerektiğini iddia ediyor.

Bu hareketin bir adımı olarak da herkesin rahatlıkla izleyip anlayabileceği Do You Trust This Computer? yani Bu Bilgisayara Güveniyor musun? adındaki belgesel filmi kendi Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

Musk ayrıca son dönemde adı skandallar dışında hiçbir şeyle anılmaz olan Mark Zuckerberg’ü de yapay zeka konusunda yerden yere vurmuştu. Hatta kendisini hiçbir şey bilmeyen bir cahil olarak tanımlamıştı.

Eğer filmi merak ediyorsanız, aşağıdaki videodan fragmanına göz atabilir ve izlemek isteyip istemediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Öneri Musk’tan gelince bize de izlemek düşer diyerek direkt olarak izleyebilirsiniz de.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.