Plazalara güneş doğmuyor!

Durum çok açık!

Çoğumuz kapalı ofis ortamında çalışıyoruz ve hareketsiz yaşam tarzı, kas-iskelet ağrılarını tetikleyebiliyor.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Demirhan Dıraçoğlu, D vitamininin kemik sağlığı ve kas gücünü doğrudan etkilediğini ve eğer beslenme ya da güneşlenme yoluyla yeterli D vitamini alınamıyorsa, takviye yoluyla sağlanabileceğini belirtiyor.

Ayrıca D vitamini eksikliğinin zihinsel performansı olumsuz etkilediğini ve günlük strese neden olduğunu da belirtelim. Öğle aranı yürüyüş yapıp, güneşten yararlanarak değerlendirmeye çalış. Eğer yeterli D vitamini alamadığından şüpheleniyorsan, bir uzmana görünerek kan değerlerine baktırabilir ve takviye almaya başlayabilirsin.

Women’s Health

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.