Volkswagen’in logosu değişiyor

Son dönemde elektrikli otomobil teknolojilerine ciddi yatırımlar yapan Volkswagen AG, 2012’den beri kullandığı logosunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Bünyesinde Audi, Skoda, Seat, Lamborghini, Porsche, Bugatti ve Bentley gibi fimaları bulunduran ve dünyanın en büyük otomobil şirketi konumunda olan Volkswagen AG (VW),logosunu değiştiriyor.

EN SON 2012’DE LOGOSUNU DEĞİŞTİRMİŞTİ

Son olarak 2012 yılında logosunu yenileyen Volkswagen, son dönemde elektrikli otomobil teknolojisi ve modelleri için ciddi yatırımlar yapıyor.

Şirketin üreteceği elektrikli otomobil modellerinde göreceğimiz yeni logonun 2019 yılında kullanıma girmesi bekleniyor.

Volkswagen, elektrikli araçlarla ilgili planını, yeni kimlik çalışmalarıyla birleştiriyor ve yeni elektrikli araçları için logosunu değiştiriyor.

Konuyla ilgili Almanya’nın başkenti Berlin’de bir basın toplantısı düzenleyen VW yetkilisi Sengpiehl, yeni logonun şirketin sanal dünyadaki logosunun da yerini alcağını ve akıllı telefon kullanıcılarının karşısına bu yeni logo ile çıkacaklarını duyrudu.

Logosunu en son 2012 yılında değiştiren Volkswagen’in 1939 yılından beri kullandığı logolar.

Şirket 2025 yılına kadar, Samsung ve LG Chem’in de dahil olduğu tedarikçilerle yapılan anlaşmalar kapsamında 3 milyon elektrikli araç üretmeyi planlıyor.

WV bu proje için 25 milyar dolar ayırmış durumda. Alman otomobil devi 2030 yılına kadar 300 modelinin her birinin elektrikli versiyonunu sunmayı planlıyor.

NTV

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.