Netflix’in en iyi 10 dizisi

Netflix’i uçsuz bucaksız bir dizi-film okyanusu olarak görüyoruz. Orijinal yapımlarının sayısı her geçen gün artarken biz sevgili Netflix üyelerine de seve seve izlemek kalıyor. İster suç, ister gerilim, ister romantik, ister eğlenceli… Aradığınız tüm kriterlerde diziler Netflix platformunda bizleri bekliyor.

Daha pek çok severek izlediğimiz dizi olmasına karşın favori 10 dizimizi listelemeyi başardık. Netflix dünyasına adım atmayanlar veyahut adım atıp hangi diziye başlasam diye kararsız kalanlar; bu liste sizler düşünülerek yapıldı. Bu diziler arkadaşlarınızla yaptığınız planları ertelemeye, hasta bahanesi sunarak işe gitmemenize değecek kadar iyi.

İşte Netflix’in en iyi 10 dizisi:

10- Don’t Trust the B— in Apartment 23

2 Broke Girls’ü anımsatan konusuyla hayatımıza eğlence ve şapşallık katan ‘Don’t Trust the B—- in Apartment 23′, sizlere kahkaha dolu anlar vaat ediyor. New York’a taşındıktan sonra,  ev arkadaşı olmaya karar verdiği Chloe tarafından dolandırılan June, kendine acımayı bırakır ve gerçeklerle yüzleşir. Bu cesaret örneği ona müthiş bir arkadaşlığın kapılarını aralayacaktır.

9- Narcos

Pablo Escobar’ın hayatının da kaleme alındığı bu gangster dizisinde, Kolombiya’nın şiddet dolu ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesini izleyeceksiniz. Yer yer cinsellik ve şiddet sahnelerinden bunalabilirsiniz haklı olarak; fakat yine de diziyi izlemekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.

8- Jessica Jones

jessica jones season 1 ile ilgili görsel sonucu

Travmatik geçmişinden kurtulamayan Jessica Jones, Hell’s Kitchen’daki acımasız düşmanı başka birine daha zarar vermeden önce onu bulmak için özel yeteneklerini kullanır.

7- Altered Carbon

altered carbon ile ilgili görsel sonucu

Buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahkum, özgürlüğünü geri kazanmak için akıl almaz bir cinayeti çözmek zorundadır.

6- Gilmore Girls

gilmore girls a year in the life ile ilgili görsel sonucu

Orijinal finalinden yaklaşık on yıl sonra seyircileriyle yeniden buluşan dizi, Lorelai, Rory ve Emily Gilmore’un dört mevsim boyunca yaşadıkları değişiklikleri anlatıyor.

5- The Good Place

the good place netflix dizisi ile ilgili görsel sonucu

Bencil Eleanor Shellstrop, ölümünün ardından bir hata sonucunda İyi Yer’e gelir. Burada kalmaya kararlı olan Eleanor, daha iyi bir insan olmaya çalışır.

4- Bates Motel

Ä°lgili resim

Babası ölünce, Norman Bates ve annesi bir otel açarlar. Ancak Norman’ın tutarsız ruh hali onları karanlık ve şiddet dolu bir yola sürükler.

3- Grace and Frankie

netflix grace and frankie ile ilgili görsel sonucu

Emmy adaylığı bulunan bu dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup onları terk edince yakınlaşmaya başlarlar.

2- La Casa de Papel

la casa de papel ile ilgili görsel sonucu

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

1- Stranger Things

stranger things ile ilgili görsel sonucu

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.