‘Kış 2018’de de gelmeyecek’

Martin kişisel blogunda yaptığı duyuruda 640 sayfalık ‘Ateş ve Kan’ adlı son kitabının 20 Kasım’da piyasaya çıkacağını duyurdu.

Ancak Martin yeni kitabının Westeros adlı hayali dünyada geçen Taht Oyunları hikayesinin 6. kitabı olmayacağını bunun yerine romanda yer alan Targaryen hanedanın tarihini anlatan kısa hikayelerden oluşacağını belirtti.

KIŞ BU SENE DE GELMEYECEK

1996​ ve 2011 yılları arasında Taht Oyunları serisinin 5 kitabını yazan Martin 2012 yılından beri son kitabından pasajlar paylaşıyordu.

Hayranları ‘Buzun ve Ateşin Şarkısı’ serisinin ‘ Kış Rüzgarları’ adlı 6. kitabını 7 senedir bekliyordu.

Blogundaki açıklamasında romanda (ve tabii ki dizide) sıkça geçen ‘Kış geliyor’ (Winter is coming) sözüne atıf yapan Martin “Hayır, kış gelmeyecek… En azından 2018’de” diye yazdı.

İnternet üzerinden ön satışa sunulan kitapta ayrıca  Doug Wheatley’in çizdiği 80 adet siyah beyaz illüstrasyon yer alacak.

38 Emmy Ödülü sahibi Taht Oyunları dizisinin 8. ve son sezonu ise 2019’da yayımlanacak.

Sputnik

Merve Deniz

Serinletici'ye ismini veren serinletici ve viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında fortfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor. | merve.deniz@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.