Ford Fiesta Van tanıtıldı

Zamanında dahil oldukları dönüşüm işlemlerinin ardından ortalıklardan kaybolan B segmenti hatchback araçların temelleri üzerine geliştirilmiş van araçlar geri dönüyor. Üstelik Ford Fiesta’nın görünümüyle.

Üç kapılı gövdeye sahip olarak karşımıza çıkan Fiesta Van’ın yan yüzeyinde arka camların olmaması dışında kendisini kardeşlerinden ayırmak zor. Sport paketiyle birlikte araçta daha agresif görünümlü tamponlar ve 18 inç çaplı jantlar bile olabiliyor.

İç mekana geçildiğinde de iptal edilen arka koltuklar yerine gelen yaklaşık 1.000 litrelik yükleme bölümü, 1.3 metre boya sahip yükleme zemini ve önle arkayı ayırmaya yarayan tel dışında her şey tanıdık. Yükleme kapasitesiyse yaklaşık 500 kg.

Kaput altında da bildiğimiz motor seçenekleri bulunuyor. 1.1 litre hacimli benzinli motor 85 beygir güç üretebilirken 1.5 litre hacimli turbo Diesel ünitenin 85 ve 120 beygir gücünde iki versiyonu mevcut. 1 litre hacimli EcoBoost motorun da 125 beygir gücünde seçeneği araçla birlikte alınabiliyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.