‘Hollywood standartları artık değişmeli’

The Greatest Showman filminin yıldızı Zendaya, 22 Nisan Pazar günü New York’taki Javits Center’da düzenlenen 2018 Beautycon Festivali’ne katıldı.

Festival için renkli bir elbise tercih eden 21 yaşındaki güzel oyuncu, sahnede Hollywood’un güzellik standartlarıyla ilgili önemli bir konuşma yaptı:

Zendaya “Ben Hollywood’un kabul edebildiği versiyonda bir siyah kızım, ve bunun değişmesi gerekiyor” diyerek sinema sektörünün siyahilerle ilgili güzellik yaklaşımına dikkat çekti.

Number 1

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: