Beyin kanaması geçiren Sir Alex Ferguson ameliyat oldu

Manchester United, 76 yaşındaki Ferguson’ın ameliyat olduğu, ameliyatın iyi geçtiği ve yoğun bakıma alındığına dair açıklama yaptı.

Manchester United’ın eski Teknik Direktörü 76 yaşındaki Sir Alex Ferguson, Cumartesi akşamı geçirdiği beyin kanamasının ardından ameliyat edildi ve yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor.

Manchester United’dan yapılan yazılı açıklamada, ameliyatın “çok iyi geçtiği” belirtildi ancak Ferguson’ın durumuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Manchester United’da 26 yıl teknik direktörlük yapan ve 38 kupa kaldıran Ferguson, Mayıs 2013’te görevinden istifa etmişti.

Ferguson, son olarak geçen hafta Pazar günü Arsenal’de görevden ayrılan Teknik Direktör Arsene Wenger için düzenlenen törende görüldü.

Ferguson’ın ailesi, tedavi sürecinde özel hayatlarına saygı duyulmasını istedi.

Manchester United, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu dönemde Sir Alex ve sevdiklerini düşünüyoruz ve kendisine rahat ve hızlı bir iyileşme süreci diliyoruz. İyileşme sürecinin en uygun şekilde ilerlemesi için bir süre yoğun bakımda tutulması gerekiyor” dedi.

​BBC

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.