Raikkonen, Formula 1’deki geleceğinden endişeli değil

Kimi Raikkonen, bu yıl Ferrari’den ayrılacağı yönündeki iddialara rağmen herhangi bir endişesi olmadığını ve kariyeri boyunca hep bu tarz durumlarla karşılaştığını söylüyor.

Kimi Raikkonen, 2012 yılında Formula 1’e Lotus’la geri dönüş yapmış ve 2014’te Ferrari’ye geçmişti.

2014  yılında 55 puan toplayıp kariyerinin en kötü sonucu olan 12.liği elde edebilen Raikkonen, 2015 yılında 150 puanla dördüncü, 2016’da 186 puanla altıncı ve 2017’de 205 puanla dördüncü oldu.

Bu yıl şimdiye kadar gerçekleştirilen ilk dört yarışta üç podyum olan Fin pilot, şampiyonayı üçüncü sırada götürürken son yıllara kıyasla daha güçlü bir başlangıç yapmış durumda.

Son iki yarışta takım arkadaşı Vettel’i geçmeyi başaran Raikkonen’in sezon sonunda emekli olacağı ve yerini Daniel Ricciardo’nun alacağı iddiaları var.

Fakat Fin pilot son 15 yıldır geleceğinin her zaman tartışma konusu olduğunu söylüyor.

“Kendimi bildim bileli hemen hemen her yıl aynı hikaye vardı. Belki de 15 yıl boyunca her yıl ayrılacağım söylendi.”

“Aynı şeyi söylemeye devam ederseniz eğer, er ya da geç bir noktada bunun doğru çıkacağını söyleyebiliriz ve o zaman haklı çıkmış olacaksınız.”

“Yarışmaktan zevk alıyorum ve burada olmamın tek sebebi bu. Neler olacağını göreceğiz. Her yıl çok fazla şey konuşuluyor ama çoğu doğru çıkmıyor. Şimdi durumun nasıl olacağını görelim.”

Takım arkadaşı Vettel’in sözleşmesi 2020 sonuna kadar uzatılırken, Raikkonen’in mevcut anlaşması bu yıl sonunda bitecek.

2007’nin şampiyonu, “Takım olarak ne yapmak istediğimizi biliyoruz. Eğer tüm bu şeyler ve hislerimiz uyuşuyorsa o zaman neler olacağını göreceğiz. Şu anda tek isteğim var o da iyi bir iş yapmak. Uzun bir sezon olacak ve sezonun bitmesine uzun bir zaman var.” dedi.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.