Dünyada aşıkları buluşturan 10 yer

Sevgilinle nerede tanıştın sorusuna sanılanın aksine çoğunlukla pek de romantik olmayan cevaplar verilir; iş yerinde ya da ortak arkadaşımızın doğum gününde gibi… Ancak bazıları için durum çok farklı, çok daha romantik… Yollarınızın kesiştiği insanları bulmaya yarayan tanışma uygulaması Happn verilerine göre, dünyanın önemli tarihi ve turistik mekânları pek çok insana hoşlandığı kişiyle tanışma fırsatı sunuyor.

Kullanıcılarının en çok “Crush” olduğu sembolik öneme sahip yerleri karşılaştıran Happn, aralarında Türkiye, İngiltere, Arjantin, Amerika ve Avustralya’nın da olduğu ve Happn’ın kullanıldığı 10 ülkede insanların en çok hoşlandıkları kişilerle karşılaştıkları 10 yeri belirledi.

Buna göre, Arjantin’de yer alan Buenos Aires Dikilitaşı ilk sırada yer alırken, İngiltere kraliyet ailesinin resmi konutu olan Buckingham Sarayı listeye ikinci sıradan girdi. Üçüncü sırada ise, âşıklar şehri olarak bilinen Paris’in sembolik yapısı Eyfel Kulesi var. Türkiye ise Topkapı Sarayı ile listenin dokuzuncu sırasında yer aldı.

İlgili resim

Happn’dan âşıkları buluşturan dünyanın 10 harikası:

1. Buenos Aires Dikilitaşı – Arjantin
2. Buckingham Sarayı – İngiltere
3. Eyfel Kulesi – Fransa
4. Kutsal Aile Bazilikası (Sagrada Familia) – İspanya
5. Empire State Binası – ABD
6. Küçük Deniz Kızı Heykeli – Danimarka
7. Kolezyum – İtalya
8. Sidney Opera Evi – Avustralya
9. Topkapı Sarayı – Türkiye
10. Kurtarıcı İsa Heykeli – Brezilya

Women’s Health

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: