İngiltere’de kraliyet düğünü: Prens Harry ile Meghan karı koca ilan edildi

Düğünde İngiliz kraliyetinin hemen hemen bütün geleneklerine uyuldu. Yine de Amerikalı genç aktris bir modernlik havası estirmeyi başardı. Meghan Markle evlilik yemini ederken kocasına itaat etme sözünü dile getirmedi. Çift birbirlerine sevgi, dayanışma, koruma, onur ve sadakat sözleri verdi.

15.50: Çift üstü açık atlı arabayla kalabalığı selamlayarak şapelden ayrıldı.

15.41: Piskoposun karı koca ilan ettiği Harry ile Meghan, Sussex Dükü ve Düşesi ünvanlarını aldı. Çift, şapel çıkışında gelenek olan öpücüğü de birbirlerine verdi. Bu anı bekleyen kalabalık coşkuyla alkışladı.

14.28: Karşılıklı olarak evlilik yeminlerini eden Harry ile Meghan, ardından “Evlenmeyi kabul ediyor musunuz” sorusunu “Ediyorum” diyerek yanıtladı.

14.21: Prens Harry ile Meghan Markle evlilik yemini ediyor.

14.00: Tören başladı.

13:58: Meghan Markle Windsor Şatosu’na gelirken beyaz gelinliği içinde ilk kez görüntülendi.

Ada basınında haftalardır en çok konuşulan konulardan biri Markle’ın gelinliğinin nasıl olacağı üzerineydi.

13.50: Prens Harry, askeri üniforma içinde ağabeyi William ile birlikte St George’s Şapeli’ne geldi.

12.30: St George’s Şapeli, yaklaşık 600 kişi aldı. Binlerce kişi ise Windsor kalesi dışında düğünü takip etmek için yerlerini aldı.

Sputnik

Merve Deniz

Serinletici'ye ismini veren serinletici ve viral içerik editörlüğü yapan Merve Deniz, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Serinletici'de haber çevirilerine de yardımcı olan Merve’nin en büyük hobisi fotoğrafçılık. Geleceğe yönelik fotoğrafçılık hedefleri arasında fortfolyosunu online bir sergiye dönüştürmek de var. Kendisini tanımlamada -fotoğrafçılıktan bile önce- ilk kelime olarak “kedisever”i seçen Merve, halen İzmir’de yaşıyor. | merve.deniz@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.