Apple ve Volkswagen beraber otomobil üretecek

Apple’ın uzun süredir otonom sürüş ve geleceğin otomobilleri üzerine araştırmalar yapıyor. Ama bu araştırmaların nasıl bir sonuca bağlanacağını merak ediyorduk. Apple, kendi otomobilini mi üretmek istiyor, yoksa ürettiği teknolojiyi anlaştığı bir otomobil firmasıyla beraber uygulamak mı istiyor? İşte bunun cevabı belli oldu diyebiliriz, çünkü Apple ve Volkswagen otonom sürüş için ortak çalışmalara başladı.

Apple ve Volkswagen nasıl bir otomobil üretecek?

The New York Times‘ın haberine göre, şimdilik iki şirketin ne planladığı net değil. Yine de tahminler yürüterek, Apple’ın araç teknolojisini üreteceğini, Volkswagen’ın da bu teknolojiye uygun bir araç tasarlayacağını söyleyebiliriz. Aslında sadece Volkswagen değil, birçok firma bu teknoloji için Cupertino şirketi ile bir araya gelmiş ama masadan anlaşmayla kalkan Volkswagen grubu olmuş.

Peki, hangi araçta Apple’ın teknolojileri yer alacak? Bu sorunun cevabı da kısmen belli olmuş durumda. Otonom sürüş özelliği T6 Transporter‘ın yeni modelinde yer alacak. Burada tek net olmayan bilgi, Apple’ın bu işe ne kadar yatırım yapmış olduğu olarak göze çarpıyor. Diğer taraftan şu an test aşamasında olan ve teknolojileri Apple tarafından sağlanmış 50’nin üzerinde bir otomobil olduğu söyleniyor.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.