Raikkonen 2019’da ralliye geri dönebilir

Son çıkan haberlere göre Kimi Raikkonen, 2018’in ardından ralliye geri dönmeye hazırlanıyor olabilir.

Ferrari’de Kimi Raikkonen’in anlaşması sezon sonunda dolarken, sezon sonunda ne yapacağıyla ilgili spekülasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

Monaco padoğunda dolaşan haberlere göre WRC takımlarından Toyota, Raikkonen’i WRC’de görmek istiyor.

İddialara göre Toyota’nın başında yer alan Raikkonen’in vatandaşı Tommi Makinen, Raikkonen’i gelecek yıl Ferrari ile devam etsin veya etmesin Toyota’nin direksiyonunda görüyor.

Raikkonen eğer F1’den emekliye ayrılırsa, o zaman Raikkonen tam zamanlı bir sürüş yapabilir. Eğer Ferrari ile devam ederse veya tam zamanlı anlaşma yapılamazsa o zaman sezon boyunca çeşitli rallilerde boy gösterebilir.

Takım patronu yardımcı Mia Miettinen, Raikkonen’le ilgilenip ilgilenmedikleri sorusuna, “Kimi, Toyota için kesinlikle değerli bir sürücü olur. Ama ilk etapta Ferrari kariyerine devam edip etmeme kararını vermesi gerekiyor.” yanıtını verdi.

Fin basınına göre Makinen, Miettinen ve Raikkonen arasında bir görüşme gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Raikkonen 2010-2012 arasında çeşitli ralli mücadelelerine katılmış ve 2012’de F1’e geri dönmüştü.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.