Red Bull, Monaco’da 250. yarışına çıkacak

2005 yılında Formula 1’de mücadele etmeye başlayan Red Bull Racing takımı, Monaco’da 250. F1 yarışına çıkacak.

Dietrich Mateschitz’in sahibi olduğu enerji içecek şirketi, 1997’de kurulan ve 1999’un ardından Jaguar’a satılan takımı, 2005 yılının başında satın almıştı.

Şimdiye kadar 249 yarışa katılan Red Bull, şimdiye kadar F1’de mücadele ettiği tüm sezonlarda ilk yediye kirdi ve 2009’dan bu yana elde ettiği en kötü şampiyona sonucu 2015 yılındaki dördüncülüktü.

Bu süreç içerisinde dört takımlar/pilotlar şampiyonluğunun yanı sıra üç dünya ikinciliği ve iki de dünya üçüncülüğü alan Red Bull, bu süreç içerisinde 150 podyum, 56 galibiyet, 58 pole pozisyonu, 57 en hızlı tur, 3.968 puan ve 17 duble aldı.

Christian Horner, 250. yarışın Monaco’ya denk gelmesinden memnun görünüyor.

Horner, “Monaco’nun 250. Grand Prix’miz olması kesinlikle inanılmaz.”

“Geriye dönüp baktığımızda, 56 yarış kazandık, şimdiye kadar 149 kez podyuma çıktık. Her şey bir flashback gibi geçip gidiyor ve gelecekteki bir başka 250 yarış için sabırsızlanıyorum.”

“Kimse Formula 1’de Red Bull’da ne bekleyeceğini bilmiyordu. İlk olarak bu şirket Sauber’in sponsoru olmuştu ve aynı zamanda takımın hissedarıydı. Ancak Red Bull Racing takımını gelişiyle tüm padok bizim enerjimizi hissetti. Kimsenin başardığımız şeyleri öngörebildiğini sanmıyorum. Sebastian’la dört kez şampiyon olduk, dört kez takımlar şampiyonu olduk.”

“Adrian Newey Red Bull Racing’e katılarak yeni bir mücadeleye atıldı ve bu projenin ne kadar iddialı olduğunu gördü. Aslında her şeye sıfırdan başlamak zorundaydı. Onu bize katılmaya ikna etmek muhteşemdi! Ama o bile muhtemelen 10 yılda birlikte neler başaracağımızı tahmin edemezdi.” dedi.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.