Musk’ın CEO’luğunu Tesla Model 3 kurtardı

Tesla Model 3 üretiminde aylardır yaşanan sıkıntıların meydana getirdiği zarar ekonomik boyutu aşarak, Elon Musk için oldukça zorlu bir süreci başlatmıştı. Teslimatların gecikmesi nedeniyle onlarca sipariş iptal edilirken, şirketin Hissedarlar Toplantısı öncesinde Musk için gelen açıklama herkesi şaşırtmıştı.

Zira, yaşanan sıkıntıların Tesla içerisinde krize neden olduğu ve hissedarların, Elon Musk’un CEO görevinden almayı düşündüğü iddia ediliyordu. Beklenilen toplantı nihayet gerçekleşti ve Elon Musk görevinden alınmadı. Toplantıda açıklanan verilere göre Tesla Model 3, adeta Elon Musk’un kurtarıcısı oldu.

Tesla Model 3, ABD’de en çok satan otomobil oldu

Tesla’nın açıkladığı yeni verilere göre, özellikle son 1 ayda artan talep sayesinde Tesla Model 3, ABD’de en çok satan orta sınıf premium sedan haline geldi.

Kendi alanında gösterdiği bu başarı ile ABD pazarında en büyük rakibi olan Mercedes C serisini geride bırakan Model 3’ün, geride bıraktığı diğer rakipleri arasında Audi A3/A4/A5 ve BMW 2/3/4 serisi gibi otomobiller bulunuyor.

Yaşanan kazalar ve finansal kayıplar nedeniyle büyük bir baskı altında olan Musk, şimdilik sıkıntılı süreci atlatırken, üretim konusunda önemli bilgiler paylaştı. Nisan ayında haftalık 2270 adet Model 3 üretimi gerçekleştirildiğini belirten Musk, Haziran sonunda bu rakamı 5000’e çıkaracaklarını dile getirdi.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.