Musk’ın CEO’luğunu Tesla Model 3 kurtardı

Tesla Model 3 üretiminde aylardır yaşanan sıkıntıların meydana getirdiği zarar ekonomik boyutu aşarak, Elon Musk için oldukça zorlu bir süreci başlatmıştı. Teslimatların gecikmesi nedeniyle onlarca sipariş iptal edilirken, şirketin Hissedarlar Toplantısı öncesinde Musk için gelen açıklama herkesi şaşırtmıştı.

Zira, yaşanan sıkıntıların Tesla içerisinde krize neden olduğu ve hissedarların, Elon Musk’un CEO görevinden almayı düşündüğü iddia ediliyordu. Beklenilen toplantı nihayet gerçekleşti ve Elon Musk görevinden alınmadı. Toplantıda açıklanan verilere göre Tesla Model 3, adeta Elon Musk’un kurtarıcısı oldu.

Tesla Model 3, ABD’de en çok satan otomobil oldu

Tesla’nın açıkladığı yeni verilere göre, özellikle son 1 ayda artan talep sayesinde Tesla Model 3, ABD’de en çok satan orta sınıf premium sedan haline geldi.

Kendi alanında gösterdiği bu başarı ile ABD pazarında en büyük rakibi olan Mercedes C serisini geride bırakan Model 3’ün, geride bıraktığı diğer rakipleri arasında Audi A3/A4/A5 ve BMW 2/3/4 serisi gibi otomobiller bulunuyor.

Yaşanan kazalar ve finansal kayıplar nedeniyle büyük bir baskı altında olan Musk, şimdilik sıkıntılı süreci atlatırken, üretim konusunda önemli bilgiler paylaştı. Nisan ayında haftalık 2270 adet Model 3 üretimi gerçekleştirildiğini belirten Musk, Haziran sonunda bu rakamı 5000’e çıkaracaklarını dile getirdi.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.