Kaçışı olmayan sohbetlerin kazananı olun!

Ofis partilerinde hiç samimi olmadığınız iş arkadaşlarınızla sohbet etmek veya tatillerde akrabalarla bir araya gelmek soğuk terler dökmenize mi neden oluyor? Yüzeysel sohbetlerin canınızı sıkmasına izin vermeyin. Sizin için hazırladığımız taktiklerle kaçışı olmayan bu sohbetlerin kazananı olun.

1. BASİT AÇILIŞ
Sohbet etmeyi düşündüğünüz kişinin yanına gidin ve hava durumu gibi iletişim kurmanın basit olduğu konulardan bahsedin.

2. GİRİŞ
Kendinizi tanıtırken neşeli davranın ve espri yapın.

3. KONU SEÇİN
Siyaset, müzik, yeni bir film… Aklınıza ne gelirse şansınızı deneyin. Karşınızdaki kişinin ilgisini çeken konuyu bulun.

4. GENİŞLETİN
Sohbetin sıkıcı hal almasını önlemek adına konuştuğunuza benzer bir konuya geçiş yapın. Eğer ikinizin de beğenerek okuduğu kitaptan konuşuyorsanız sevdiğiniz yazarlardan bahsedin.

5. SONLANDIRIN
Konuşmaktan çok zevk aldığını belirterek nazik şekilde sohbeti sonlandırın.

office

Kaynak: B. J, Carducci-Ayak Üstü Konuşmak Konusunda Uzmanlaşma Cep Kitabı/The Pocket Guide to Making Successful Small Talk.

Cosmopolitan

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.