‘Apple Watch 4’te fiziksel tuşlar yer almayacak’

Apple’ın akıllı saat pazarındaki lider ürünü Apple Watch’un, yeni jenerasyonunda fiziksel tuşların bulunmayacağı iddia edildi.

Apple Watch’un geçmiş nesillere ait kayış ve bantlarlarla uyum sebebiyle kasa yapısında ve boyutlarında değişikliğe gitmesi beklenmiyor.

Ancak saatin fiziksel tuşlarının, iPhone 6s’ten iPhone 7’ye geçildiğinde fiziksel home tuşu yerine dokunmaya duyarlı home tuşuna geçmesi gibi bir operasyona tabi tutulması bekleniyor.

Bu hamle ile Apple’ın, Apple Watch 4’te tuşların bozulma riskini de ortadan kaldırması bekleniyor.

Analistler, Apple Watch’un genel tasarımının ise 2020 yılına kadar aynı kalabileceğini hesaplıyor.

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.