Wolff: Mercedes kendine gelmeli!

Sebastian Vettel’in galibiyet onu sıralamada zirveye taşırken, Wolff, Mercedes’in üstün olacağı düşünülen bir pistte olanlardan çok mutsuz.

Avusturya kanalı ORF’ye konuşan Wolff, sonucun hiçbir olumlu şey çıkartamayacaklarını, Bottas’ın ikinciliğinin hasar azaltma olduğunu söyledi.

“Berbattı. Felaket bir sonuçtu. Bunu söylemem lazım. Bizim  güçlü olmamız gereken bir pistti, hafta sonu boyunca, başlangıçtan itibaren küçük küçük hatalar yaptık.”

“Hissettiğim tek şey, kendimize gelmemiz gerektiği.”

“Her konuda geriye düştük. Burada iyi sonuç almalıydık, hasar azaltma olmaması gerekiyordu.”

Bu sonuçtan sonra takımda birilerinin bedel ödeyip ödemeyeceğine dair Wolff “Kesinlikle gerekiyor. Takım içinde duruma bakacağız.” dedi.

Mercedes’in haftasonu yeni motorun kullanılmasının dayanıklılık endişesiyle gecikmesi ve kötü lastik tercihiyle az hiper yumuşak lastik kullanması yüzünden zarar görmüştü.

Yarışta Hamilton motor soğutma hadisesi yüzünden yavaşlayıp erkenden pite girmek zorunda kaldı. Takım araç üzerinde değişiklikler yaptı.

Niki Lauda Sky’a Mercedes’in Ferrari’nin yaptığı işi kabul etmesi gerektiğini söyledi.

“İlk olarak yeni motorumuzu kullanamıyoruz, biraz ondan da kaynaklanıyor. Ama şunu da söylemeliyim ki, Ferrari bir bütün olarak inanılmaz.”

“Araçları muhteşem ve motorları, yakıt tasarruf modunda olsa dahi inanılmaz gidiyor.”

“Çok sıkı çalışmalıyız. Red Bull sürpriz yapmıştı ama geride kaldı. Durum böyle. So I think we have to really work hard now. Red Bull was a surprise but in the end they were behind. So that is it.”

Dominik Sharaf

 

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.